מאגרי מידע

מאגרי מידע שימושיים

מספר מאגרי מידע ועמדים לרשותכם במחשבי הספרייה

נקדן טקסט

אידאלי למורים ולכותבי שירה. הכניסה באמצעות קופון בלבד -  שירות הניקוד המדויק ביותר ברשת, מנקד אוטומטית בצורה מקוונת כל טקסט בעברית,על פי ההקשר וכללי הדקדוק העברי. 

 

מכון הנרייטה סאלד

מאגר מידע על פרסומים בחינוך ובמדעי החברה: מאגר מידע הכולל מידע ביבליוגרפי על עשרות אלפי פרסומים ומחקרים העוסקים בחינוך ובמדעי החברה, שנכתבו בידי חוקרים ישראלים ופורסמו בארץ ובחו”ל. זהו המאגר היחיד בארץ שבו לכל פריט תיאור ביבליוגרפי מלא ותקציר בעברית. נאסף בו מידע על ספרים, מאמרים, דוחות מחקר ועבודות לתואר שני ולתואר שלישי בעברית ובאנגלית בתחומים: חינוך, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, רווחה, לימודי עבודה, דמוגרפיה, קרימינולוגיה, תקשורת, מנהל ומדע המדינה. המאגר מיועד לחוקרים, למרצים, לסטודנטים ולקהל הרחב.

מאגר כלי מחקר: מאגר מידע הכולל מידע על כלי מחקר ששימשו מחקרים שנערכו בארץ בתחומי החינוך והחברה. נכללים בו כלים כמו שאלונים, מבחנים וסולמות. בתיאור של כל כלי במאגר מפורטים בין השאר תנאי העברת הכלי ונתונים על תוקף ומהימנות. המאגר מיועד לחוקרים, למרצים, לסטודנטים ולקהל הרחב.

מפתח חיפה

מאגר מידע ביבליוגרפי רב-תחומי. בעזרתו ניתן למצוא חומרים המתפרסמים בעברית במגוון תחומי ידע וברמות שונות. חלק מהמאמרים ניתן למצוא גם בטקסט מלא.

המפתח מכיל מספר תתי-מאגרים: מאגרים אקדמיים ומחקריים בלבד, מחקרים ומקצועיים או מאגרי העיתונות היומית. ניתן גם לחפש בכל המאגרים ביחד. כיום המאגר כולל כ-50,000 קישורים למאמרים הנמצאים בטקסט מלא באינטרנט.

תפריט נגישות